nr 45, Wydanie specjalne, Grudzień 2022

Kochani Czytelnicy!

Dzisiaj przychodzimy do Was z wydaniem specjalnym Manufaktury, nie tylko ze względu na jego „okrągły” 45. numer, ale co ważniejsze z okazji urodzin naszego pisma historycznego! W tym roku obchodzimy 10 – lecie istnienia i prężnego funkcjonowania naszego magazynu. Co nie zmieniło się przez te lata? Wspaniała, zdeterminowana i pełna energii społeczność, która tworzyła oraz która tworzy redakcję Manufaktury. W tym miejscu chciałabym również wyróżnić naszego opiekuna, który od samego początku był, wspierał oraz czuwał nad wszystkim – profesora Daniela Piotrowskiego. W imieniu całego składu ,,Manu’’ chcę podziękować za danie nam wszystkim możliwości rozwijania swoich historycznych zainteresowań i szkolenia pisarskich umiejętności, dania nam miejsca tylko dla nas, gdzie możemy wyrażać własne opinie. Manufaktura zaczynała jako dodatek do gazetki szkolnej ,,Fabryki Słowa’’, w swojej historii również zajmowała się tworzeniem swojego własnego dodatku, w którym uczniowie zagłębiali się w horyzonty wiedzy o społeczeństwie. Od kilku lat artykuły naszej redakcji ukazują się na osobistej stronie internetowej Manufaktury. Cała redakcja przekazuje z radością w Wasze ręce te jubileuszowe artykuły wraz z pracami które są owocami zmagań naszych uczniów w tegorocznej edycji Olimpiady Historycznej, życząc niezapomnianej lektury. Każdego dnia tworzymy dalszą historię Manufaktury i każdego kolejnego roku będziemy zmierzać do tego, aby była ona coraz lepsza.

Czytaj więcej