Manufaktura 2023/2024

Nowy rok, nowe wyzwania

Za nami już pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego, więc czas Was ponownie powitać na stronie Manufaktury! Nowy rok, a co za tym idzie nowe świetne artykuły, ogrom genialnych wydarzeń i być może kilka nowych redaktorów… Dla wszystkich nowych Czytelników oraz osób, które rozważają dołączenie do naszej redakcji, przychodzimy z krótkim ABC Manufaktury oraz kilkoma wspomnieniami z ostatnich lat. Pismo historyczne funkcjonuje w XV LO już ponad 10 lat. Przez ten czas nasi redaktorzy nieustannie przygotowywali dla Was wyśmienite artykuły, w których wyrażali własne opinie, opowiadali o swoich najrozmaitszych zainteresowaniach historycznych oraz zaskakiwali swoimi nietuzinkowymi pomysłami. Organizowali różne wydarzenia, a osoby, które znaleźli w szkole poukrywane kody QR Manufaktury, przenosili się w niesamowite miejsce, ale o tym musicie się już przekonać sami. Nasi redaktorzy to prawdziwe osoby renesansu, które swoje umiejętności wykorzystują w przeróżnych dziedzinach, chociażby przy tworzeniu grupy debat oxfordzich, które przez ostatnie dwa lata reprezentowały szkołę w Kujawsko-Pomorskiej Lidze Debat. Nasi śmiałkowie również co roku biorą udział w Olimpiadzie Historycznej oraz innych konkursach historycznych, w których czują się jak ryba w wodzie. Manufaktura to nie tylko najlepsze Pismo Historyczne, ale to przede wszystkim niezwykli ludzie, którzy na każdym kroku zaskakują swoimi pasjami oraz artykułami, nieustannie się rozwijają i potrafią sobie poradzić z każdymi wyzwaniami, nie tylko tymi historycznymi.
Życzymy powodzenia wszystkim w tym niezwykłym roku szkolnym i z niecierpliwością czekamy na nowych redaktorów!